Історія про сімейний бізнес, який буває різним. Але завжди інтелігентним.

Килина Бішер:

До знайомства із вами я не ділила футболки на інтелектуальні та не дуже. Мені пощастило, що сьогодні вдягла щось пристойне. Ця темно-синя фуболка зі Швеції, з музею Нобеля. Вона, навряд чи, загострює мій IQ, радше нагадує про мрію розібратись у законах фізики. І так щоранку, коли я обираю саме її.

Колеги, зізнавайтесь, що будете робити із концептом інтелектуальної, точніше, інтелігентної футболки в Україні? Бо для мене ці слова невід’ємні.

Марія:

Ми хочемо його взагалі зробити, цей концепт. Нам замало того, що є у магазинах. Колекція пілотна, та ми маємо чимало принтів.

Вже майже рік спостерігаємо сплеск національної та націоналістичної футболок. Але до цього мало що можна було купити в Києві за адекватну ціну. Ми замовляли футболки за кордоном. Такі прекрасні торгові марки, як Bench…

Олександр:

Але то не інтелігентна футболка. Принаймні, не зовсім (перебиває, доповнюючи Саша).

Марія:

Так, не дуже вона інтелігентна, більше спортивна. Але таки були колажовані футболки в колекціях, якими ми дуже задоволені.

Килина Бішер:

То давайте з’ясуємо, якою має бути інтелігентна футболка?

10562589_1490935327813510_6587546341353371889_o

Марія:

Така футболка обов’язково має бути із сенсом, але з досить широкими кордонами. Не надто мейнстрімова. Intelligent — це ще і якісна футболка. І це найперше.

Олександр:

І повсякденна. Її вдягаєш будь-­куди і будь-­коли. Дивно, до прикладу, з’являтись в офісі в футболці із якимись цифрами, номерами, а така чудово поєднується із піджаком.

Марія:

І цікаво виглядає при цьому.

Я дуже люблю колажі і вважаю, що колаж — це інтелектуальне мистецтво, бо це комбінація з пошуком змісту.

Цікава графіка. Небанальна графіка із небанальних образів. Це, напевно, те, що ми хотіли б зробити.

Килина Бішер:

Як народжуються принти від SIL`? Чи всі ідеї, які перенесли на футболки, ваші, авторські?

Марія:

Так, авторські. Саша малює графіку, а я роблю колажі.

2wqdfq

Килина Бішер:

Чому футболки?

Марія:

Бо їх можна носити всюди. І це найзручніший та найкращий одяг, найприємніший… Лише задумайтесь: що носять чоловіки? Або сорочки, або футболки. Але 80% таки футболки.

Олександр:

І навіть взимку.

Марія (продовжує тему):

Одягнув зверху кофту, піджак, светр… і пішов куди завгодно у футболці. Люди зі смаком та головою завжди у цікавих футболках.

10547774_1494584974115212_5830990655725497037_o

Килина Бішер:

Ви довго виношували цю ідею?

Марія:

Ми рік робили сувеніри для Львова, але це невигідно з економічної точки зору. Ти вкладаєш гроші, а вони повертаються місяців через п’ять. І реалізатор заробляє значно більше за тебе. Тому цим нецікаво займатись.

Ми почали зі Львова, бо страшенно його любимо. Це місто моєї душі, Саша зі Львова. І там я зрозуміла, що не маю чого привезти на згадку, а хочу саме принтовану футболку. І ми робили такі футболки рік, додали ще принтовані торби, які теж люди люблять дуже.

І аж потім вирішили вийти на Київ з цією ідеєю. Це і цікавіше, і більш економічно вигідно, і обширно.

Килина Бішер:

Тоді ви ще не були SIL`?

Олександр:

Ні, тоді ми були «Адепт» (Сміються, згадуючи, вдвох).

Килина Бішер:

А розкажіть історію вашого логотипу. Бо він у вас надзвичайно концептуальний, змістовний.

(Off the record: О, мало не забула, я ж знайшла бренд, теж футболок, який зветься Tsukor!)

Марія та Саша в один голос:

Та ти що?!

Цукор? Серйозно?

Килина Бішер:

Так, у них на обкладинці у Facebook навіть бурячки є.

10570318_715389181848559_473915762572346515_n

Марія:

Антипод (сміється)! Дуже багато брендів виходять зараз з однією­-п’ятьма футболками. Не знаю, як довго вони живуть і як розвиваються далі, але з’являються ледь не щодня…

Хоча тут виконання герба симпатичне, останнім часом одне з найцікавіших, тому що ліплять всі і все зараз.

Цікаві вони.

Килина Бішер:

Інтонація  підказує, що ви виходите не на рік і не на півтора, а у вас є більш довгострокова стратегія. Як має розвиватися бренд SIL`?

Олександр:

Звичайно.

Ми не зупинимось на футболках. Наступним кроком будуть світшоти. Це на зиму. Можливо, шапки. Шерстяні! З цікавими орнаментами і малюнками.

Марія:

Хотілось би класні в’язані шапочки зробити. Як у фільмі «Сам удома». Прикольні такі, з оленями.

Килина Бішер:

То чому SIL`, власне (відповідь, дорогі читачі, читайте на одному диханні)?

10537sxawfq117_1489361617970881_4364622630037397349_n

Олександр:

Ми гуляли в Українці, це невеличке місто під Києвом. Була осінь і ми говорили-думали про те, що «Адепт» нам вже не підходить. Вигадували якісь назви і пояснення до них. І Маша сказала: «Сіль?…»

Марія:

У цьому бренді все йде від нас. Я страшенно люблю сіль. От просто саму сіль. Я не можу їсти страви без солі. І мені здалось, що це досить непоганий концепт. Бо без солі все прісне, ніяке, несмачне. Сіль була скарбом, сіль цінували, за сіль платили податки.

Олександр:

Козаки возили сіль…

Марія:

Логотип стоворили за 20 хвилин, екпериментальним шляхом, випадково.

Олександр:

Маша мені скинула напис SIL`, яким він є зараз, а я порадив вставити його в чорний квадрат або в квадрат узагалі. Щоб він був наче вирізаний. Він універсальний, тому що його можна в різних кольорах використовувати…

Марія:

Так, під різні колекції, під різні товари, різні заходи наш логотип може бути як класичним, так і різнокольоровим та орнаментальним.

Килина Бішер:

У вас є урбаністична фотосесія, яка мене зачепила. Навіть дуже. Це випадкова локація чи невипадкова?

Марія:

Невипадкова. Цікаві романтичні образи є в урбаністичних мотивах.

Подобається графіті. Класно ходити десь по Кам’янцю­-Подільському і знаходити цікаві штуки на стінах: сплетіння, поєднання нестандартних, небанальних речей. Все це має базуватись на певній природності. Щоб суть була справжня, не придумана. І на основі цієї суті вже можна будувати якісь комбіновані об’єкти.

Фотографія як жанр мені близька. Глибинна, природна, з елементами людськості, одухотворена природа, можливо. Сказати, що я люблю людину в усіх її проявах, не можу. Не кожну людину я люблю.

Килина Бішер:

Хоча ми зібрались тут, щоб штормити щодо smm-стратегії, але я обов’язково опублікую цей шматок розмови як інтерв’ю. Бо я була абсолютно щаслива у цих -надцять хвилин. А щастям треба ділитись.

За кадром інтерв’ю, та не за кадром розмови, залишилась Таїса Каневська. Дякую, Таїс, що допомогла розшифрувати ці чудові діалоги. Ще дякую за глибину розмови. Твоя присутність завжди є запорукою особливої атмосфери та відвертості.

4dsvergreh

А щодо солі… Для мене SIL` -­ це квінтесенція. Дуже вірю у вас та вашу інтелігентну футболку, Саша та Маша. Дивуйте, творіть, слухайте таку ж хорошу музику.

Бритпоп, постпанк, рок. Interpol, Joy Division, RHCHP, Depeche Mode… Ранніх Скрябіна, ТНМК, Океан Ельзи.
Килина Бішер, Таїс Каневська, 2014.

Сохранить